Boks, życiowy sukces Szymona Hamerskiego

Szymon Hamerski został Młodzieżowym Mistrzem Polski 2016 w boksie. Zawody rozegrano w miejscowości Człopa.

Startujący w kategorii 75 kg pięściarz Zawiszy na mistrzostwa jechał jako jeden z głównych faworytów do medalu. I nie zawiódł. Hamerski pokazał klasę i zdecydowanie pokonał wszystkich swoich rywali. Najpierw w eliminacjach już w pierwszej rundzie przez KO pokonał Patryka Chrapkowskiego (Boxing Team Chojnice). O wejście do strefy medalowej zwyciężył natomiast Maksymiliana Bibikowa (Bombardier Wrocław) - także w pierwszej rundzie, lecz tym razem przez techniczny nokaut. Walkę o finał Hamerski musiał stoczyć z faworyzowanym Bartoszem Gołębowskim (RUSHH Kielce). Z pięściarzem tym nasz zawodnik przegrał w półfinale ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorów. Tym razem "Hamer" pokazał jednak wielka formę i po świetnym pojedynku pokonał swojego rywala stosunkiem głosów 4-1. W finale na zawiszanina czekał niewygodny Stanisław Gibadło (Carbo Gliwice). Hamerski stoczył jednak doskonałą walkę, przez wszystkie rundy rozbijając swojego przeciwnika. Werdykt sędziów mógł być tylko jeden: 5-0, jednogłośna decyzja i złoto dla naszego zawodnika.

Złoty medal zawodów w Człopie to największy sukces w karierze Szymona Hamerskiego, który w swoim dorobku ma także m.in. brąz Mistrzostw Polski Seniorów w 2015 roku. Trenerem naszego pięściarza jest Wojciech Konczalski. Szkoleniowiec osiągnął także dodatkowy sukces. Srebro w kat. 91 kg wywalczył trenujący na codzień na obiektach naszego klubu, lecz reprezentujący barwy Astorii Bydgoszcz Jan Sosnowski.