Rury stalowe wytwarzane ze szwem

Rury stalowe ze szwem jest to jeden z dwóch rodzajów rur obok bezszwowych występujący w jednej z klasyfikacji rur określonej ze wzgledu na metodę wytwarzania. Chronologicznie rury ze szwem pojawiły się pierwsze.

Do ich wytwarzania stosuje się taśmy stalowe oraz arkusze blachy które formuje się w kształt rury, a jej krawędzie łączy się przy wykorzystaniu wysokiej temperatury metodą zgrzewania na styk gdzie po nagrzaniu ich krawędzi do ogromnej temperatury łączy się przez dociśnięcie tych krawędzi do siebie zgrzewania na walcarce ciągłej uzyskując trwałe połączenie, lub za pomocą spawania elektrycznego. Zaletą rur ze szwem jest możliwość uzyskania dużych średnic.

Wsród rur ze szwem posiadamy rury stalowe do mediów palnych, na konstrukcje stalowe, do pracy pod ciśnieniem zarówno w temperaturze pokojowej (przewodowe) jak i do pracy przy podwyższonej temperaturze do urządzeń ciśnieniowych ze stali niestopowych i stopowych zgrzewane elektrycznie, a także rury zgrzewane do zastosowań w obniżonej temperaturze. Stosowane są m.in. przy budowie sieci przemysłowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany(a) rurami tego typu proszę wybrać odpowiednią kategorię z lewej strony i przejść do szczegółowych informacji o każdej z nich.