Rury stalowe bezszwowe

  Pierwsze rury bez szwu zostały wyprodukowane w Niemczech w 1890 roku metodą walcowania pielgrzymowego. Polega ona na zastosowaniu walca roboczego do wykonania wykrojów w materiale. Dzięki temu można uniknąć jakichkolwiek połączeń (szwów), a jakość uzyskanego produktu jest znacznie wyższa.

Materiałem wyjściowym w procesie produkcyjnym są tzw. wlewki (okrągłe, kwadratowe lub wieloboczne). Wlewki są ogrzewane a następnie dziurawione (walcowane), w efekcie czego powstaje grubościenna tuleja. O wytrzymałości rury decyduje ostatecznie jakość zastosowanego materiału (wlewków) oraz zastosowana technologia (walcowanie na zimno, walcowanie na gorąco).

Największą zaletą rur bez szwu jest ich wytrzymałość. W związku z tym rury bez szwu stosowane są przede wszystkim przy budowie instalacji (do przewodzenia gazów i cieczy), jako elementy konstrukcyjne, np. wiertnicze, samolotowe, motocyklowe, rowerowe oraz do wyrobu produktów specjalnych, np. broni.

W ramach tego rodzaju rur możemy zaoferować rury stalowe do przesyłu mediów palnych, rury używane w temperaturze otoczenia jak i w podwyższonych temperaturach, rury kotłowe, rury ze stali drobnoziarnistej, rury precyzyjne ciągnione na zimno oraz wiele innych.
Dzięki swoim właściwościom wytrzymałościowym zalecamy je do instalacji przewodzących gazy i ciecze oraz jako elementy konstrukcyjne.

Dodatkowe informacje i załączniki

IMPOSTAL

0
Impo Steel Pipe Protection (ISPP)®
­
Loading...