Usługi - Gięcie rur

Gięcie profili stalowych

GIĘCIE TRZPIENIOWE


  Gięcie trzpieniowe jako technika używana jest zwykle do obróbki rur o małych promieniach, zazwyczaj 3D (promień gięcia ma wymiar 3 krotności średnicy zewnętrznej rury). Trzpień reguluje plastyczny przepływ materiału w obszarze obróbki, aby utrzymać jej kształt realizując gięcie rur cienkościennych. Konieczność zastosowania trzpienia zachodzi, jeżeli stosunek średnicy rury do jej grubości przekracza 20. W innym przypadku wyginanie rur z wykorzystaniem trzpienia nie jest konieczne, ponieważ siły występujące w obszarze obróbki nie są wystarczające, aby rura uległa pofałdowaniu. Realizuje gięcie rur stalowych z wykorzystaniem trzpienia do średnicy 76 [mm].
Wykorzystując tą technikę może również realizować gięcie rur 3d (przestrzenne), kiedy poszczególne segmenty nie znajdują się na tej samej płaszczyźnie.
Kluczem do skutecznego stosowania trzpienia jest odpowiednie ustawienie jego czoła względem punktu gięcia. Realizując gięcie rur cienkościennych zachodzi konieczność podparcia wewnętrznej powierzchni rury w obszarze gięcia (ilustracja poniżej). Zapewnia to odwzorowanie kształtu czoła trzpienia na pionowym przekroju rury.
Czynnikiem ograniczającym wysunięcie trzpienia jest punkt przecięcia jego zewnętrznego zarysu z zewnętrzną ścianką rury. Ogólnie zaleca się, aby czoło trzpienia (wyłączając jego promień) ustawić w odległości około 2/3 dystansu pomiędzy punktem przecięcia, a linią styczności. To pozwala na nieznaczne spłaszczenie poprzecznego przekroju rury na zewnętrznej części promienia gięcia. Zjawisko to występuje w sposób nieunikniony ze względu na naprężenia gięcia.

WYGINANIE RUR GIĘTARKĄ TRÓJROLKOWĄ


  Gięcie rur i profili z wykorzystaniem trójrolkowych jest najbardziej kosztowo efektywną metodą produkcji części o różnych promieniach. Realizujemy gięcie rur na zimno z wykorzystaniem standardowego oprzyrządowania o średnicach od 60 [mm] do 660 [mm].

GIĘCIE PRZYROSTOWE


   Nasi partnerzy opracowali metodę umożliwiającą gięcie rur grubościennych o dużych średnicach powyżej 660 [mm] dla różnych zastosowań. Posiadamy możliwość wykonania łuków na rurach średnicy do 1524 [mm] o grubości ścianki do 100 [mm]. Rura jest najwytrzymalszym profilem zamkniętym stosowanym w konstrukcjach ponieważ wszystkie jej osie gięcia są takie same. Giętarka przyrostowa pozwala realizować gięcie rur stalowych o wskaźniku wytrzymałości na zginanie do 84000 [cm3]. Daje to projektantom możliwość wykorzystania szerokiego zakresu profili optymalnych dla ich projektów.

Dodatkowe informacje i załączniki

Dokumenty PDF

Zadzwoń: +48525246342
e-mail: biuro@impostal.pl

IMPOSTAL

0
Impo Steel Pipe Protection (ISPP)®
­
Loading...